Poradnik zdrowia

Poznaj najlepszą metodę na bolące stawy

Rafał Kucharski
kwi 12 2017

Regeneracja stawów

Czy cierpisz na uciążliwe bóle stawów? W szybki sposób możesz ten problem pokonać. Wystarczy, że skorzystasz z naszej metody.

Bóle stawów to często spotykany problem. Dzięki naszym metodom będziecie mogli sobie z tym problemem poradzić. Chodzi o miksturę, która będzie składać się z żelatyny i jest to idealna metoda na taką dolegliwość.

Dlaczego żelatyna? – to naturalny lek na bolące stawy

Bóle stawów mogą mieć różne przyczyny i ich pochodzenie może być różne. Powstają w wyniku urazu, treningu, wysiłki, spadku mazi stawowej i wielu innych przyczyn. Żelatyna będzie znana z tego, że ma dużą zawartość aminokwasów, które w dużym stopniu przyczyniają się do regenerowania tkanki łącznej. W składzie znajdują się także spore ilości kolagenu a to on wzmacnia i chroni nasze stawy.

Dlatego żelatyna jest dla tych, którzy uprawiają sport oraz osób starszych i tych, które muszą borykać się z bolącymi stawami. Żelatyna to najstarszy znany suplement diety, który wspiera nas od czasów średniowiecza. Poza aminokwasami mamy tam glicynę, prolinę, hydroksyproliny, kwas glutaminowy oraz argininy. To właśnie dzięki zawartości składników tego typu żelatyna jest naturalnym lekarstwem.

Leczenie stawów

Do najcenniejszych składników zalicza się prolina. To ona przyczynia się do syntezowania kolagenu. Czemu aminokwas ten jest tak istotny. Ograniczać będzie można tworzenie stanów zapalnych, będą one skutecznie niwelowane. Warto wspominać, że żelatyna spożywcza może zawierać gluten, dlatego trzeba na to zwracać uwagę. Ważnym składnikiem jest również hydroksyprolina, która działa jak prolina i wzmacnia dodatkowo regenerację tkanki łącznej.

Jaki kolagen?

Każdy z nas wie, że żelatyna jest w galaretce. Ilości są znikome, a wiele jest cukru, dlatego lepiej wybierać specjalne produkty służące do regeneracji stawów. Żelatyny spożywcze nie mają aż tak wielu cennych dla naszego organizmu wartości. Najlepiej będzie, gdy żelatyny w produkcie będzie dokładnie 100%. Takiego preparatu będzie można stosować 10 gram dziennie.

Około czubatą łyżkę stołową należy rozpuszczać w 200 ml płynu. Może być to jogurt czy sok owocowy. W ten sposób będziemy najskuteczniej wspierać swój organizm. Taka metoda będzie bardzo dobra dla tych wszystkich osób, które mają słabe stawy i liczą na możliwe sprawne wspieranie tkanki łącznej w organizmie. Dzięki temu można również liczyć na to, że dłużej będziemy mogli funkcjonować bez pojawiających się zwyrodnień.

Udostępnij